Sporti

Del Piero i dërgon mesazh De Rossit përpara debutimit me Boca Juniors

08/14/2019 09:18
nga:Ideal

Alessandro Del Piero, ish sulmuesi i Juventusit, i dërgoi një mesazh De Rossi në rrjetin e tijsocial, përpara debutimit të ish-kapitenit të Romës me Boca Juniors.

“Kush e di se si do të ndjehet Daniele De Rossi, i gatshme për të marrë fushën për herë të parë pa ngjyrat e jetës mbi të. Mund të them se jam ndjerë pak i humbur”. Fat të mirë dhe një përqafim të madh Daniele!”, shkroi ai.

De Rossi u largua nga klubi i tij që kaloi pothuajse një jetë të tërë, duke iu bashkuar klubit të madh argjentinas Boca Juniors./GazetaBlic/