Lajme

Bashkëvendësi i Veselit, e mposht djalin e Lladrovcit në garën e rinisë së PDK-së

07/07/2018 15:55
nga:Gazeta Blic

Donjet Bislimi është zgjedhur kryetar i Rinisë Demokratike të Kosovës, para pak minutash.

Në garë kundër tij ishte edhe djali i Ramiz Lladrovcit, Rilindi, i cili humbi kundër Donjet Bislimit.

Rinia Demokratike ka mbajtur sot zgjedhjet për organet e reja, e në garë ishin dy kandidat. Donjet Bislimi i Mitrovicës kundër Rilind Lladrovcit nga Drenasi.

Garën për kreun e Rinisë Demokratike e fitoi Bislimi.

Ai është votuar më unanimitet nga delegatët e Konventës së Gjashtë Zgjedhore. Donjeti është mjek me profesion dhe shef i asamblistëve të PDK-së në Mitrovicë. /Express

12/04/2019 18:33

Mblidhet PDK-ja, diskutohet për krijimin e institucioneve të reja