Lajme

Avdyllah Hoti ka dy kërkesa!

03/13/2018 11:53
nga:M H

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar që marrëveshja e Demarkacionit të votohet sa më parë në Kuvend.

Pasi të kryhet kjo çështje, Hoti, ka thënë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje.

“Shumica parlamentare duke parë që nuk i kanë votat e nevojshme për çfarëdo çështje në Kuvend vendosin qe të mos marrin pjesë fare në votim”.

“Në këtë situatë seanca dhe Kuvendi nuk mund të vazhdojë me punime. Është e pasinqertë që edhe kryetari edhe kryeministri të dalin në foltore dhe të lëshojnë fraza politike për opozitën ndërkohë që kur vet kanë qenë në opozitë ka gjuajtur gaz lotsjellës, ka përdorë dhunë, i ka përdorë të gjitha metodat jo-parlamentare për të bërë opozitë”.

12/06/2018 15:36

Mustafa: Vizat duhet t’i hiqen së pari Qeverisë