Sporti

Atalanta bëjnë hapin e parë drejt Sturridge

08/13/2019 14:38
nga:Ideal

Atalanta janë të interesuar të nënshkruajnë Daniel Sturridge, raporton Sky në Itali.

Sulmuesi i Liverpoolit ditë më parë u largua nga skuadra, pasi në formacion e Klopp nuk ka vend, përcjellë GazetaBlic.

Sulmuesi 29-vjeçar është një lojtar i lirë pas largimit nga Liverpool, dhe kështu shumë skuadra janë në kërkim për të firmosur me të.

Ndërkaq njëra ndër klubet më të interesuara për momenti është Atalanta, ku presin që brenda pak ditësh t’i dërgojnë një ofertë zyrtare sulmuesit.

/GazetaBlic/