Sporti

A është normal ky lojtar, Vedat Muriqi realizon edhe golin e dytë për Fenerbahcen

07/19/2019 18:46
nga:Lorik J

Më mirë – as që e ka menduar.

Vedat Muriqi ka startuar në mënyrë perfekte tek skuadra e Fenerbahces, raporton GazetaBlic.

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës ka startuar sot nga minuta e parë në ndeshjen e tij të parë tek Fenerbahce, në miqësoren ndaj Bursaspor – ku ka realizuar dy gola.

Muriqi fillimisht ka realizuar në minutën e 45’të, ndërsa me të filluar pjesa e dytë shënoi edhe golin e dytë të ekipit dhe njëkohësisht golin e dytë personal.

Rezultati aktual i takimit është 2-0.

Ja goli i tij: