Sporti

Kjo është renditja tabelare në IPKO Superligë pas duelit të sotëm, Flamurtari – Drenica

10/19/2019 16:30
nga:M K

Flamurtari dhe Drenica kanë ndarë pikët 1-1 në duelin e vetëm të IPKO Superligës që u zhvillua sot.

Pas këtij takimi, tabela ka pësuar ndryshime të vogla, me të dyja skuadrat që vazhdojnë të mbesin në pjesën e poshtme të tabelës dhe sipas të gjitha gjasave deri në fund do të luftojnë për mbijetesë, shkruan GazetaBlic.

Flamurtari ka regjistruar barazimin e tretë, krahas dy fitoreve e pesë humbjeve, për t’u pozicionuar në vendin e nëntë.

Skuadra e Tahir Lushtakut ndërkaq, qëndron momentalisht në vendin e shtatë, me 11’të pikë të tubuara.

/GazetaBlic/

11/10/2019 14:33

“Shokohet” Gjilani, Drenica barazon rezultatin