Sporti

Majlinda kalon në gjysmëfinale të ‘Grand Prix Budapest 2019’

07/12/2019 13:35
nga:Ideal

Majlinda arrit që me mjaft lehtësi të kualifikohet në gjysmëfinale të Grand Prix Budapest 2019.

Kampionia jonë olimpike e mposhti xhudistën nga Gjeorgjia, LEVYTSKA-SHUKVANI dhe kështu kaloj në gjysmëfinale, përcjellë GazetaBlic.

Në kohën e rregullt Kelmendi kishte vështirësi që ta rrëzonte xhudisten nga Gjorgjia, por që në kohën shtesë Majlindën e përcjellë fatin pasi – LEVYTSKA u ndëshkua me karton.

Kujtojmë se Kelmendi garon në peshën -52 kilogram.


/GazetaBlic/