Lajme

​Nesër vazhdon seanca e Kuvendit me pikat e mbetura

05/31/2018 18:33
nga:M H

Kuvendi i Kosovës ka përfunduar sot interpelancën me kryeministrin e Kosovës, Harmush Haradinaj, në lidhje me nënshkrimin e marrëveshjes komerciale ndërmjet kompanisë “Contour Global” dhe Qeverisë së Kosovës për projektin e Termocentralit “Kosova e Re”.

Haradinaj do të ketë serish nesër një interpelancë tjetër, e kërkuar nga Lëvizja Vetëvendosje në lidhje me korrupsionin dhe krimin e organizuar.

Seance fillon në ora 13:00.

Interpelanca e kryeministrit Haradinaj, për Contour Global (Drejtpërdrejt)

Publiée par GazetaBlic sur jeudi 31 mai 2018

12/06/2018 19:28

Seanca vazhdon nesër