Sporti

​Juventus dhe Manchester United pajtohen për shkëmbimin Dybala – Lukaku

07/31/2019 09:49
nga:M K

Dy skuadrat janë pajtuar për një ndërrim të lojtarëve, Dybala – Lukaku.

Plani i Manchester United për të shkëmbyer Romelu Lukakun me Dybalan është pranuar nga Juventusi dhe dy skuadrat janë pajtuar në parim, tanimë duhet të merren vesh me kushte personale.

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer konfirmoi që tanimë skuadrat janë pajtuar për këtë ndërrim.

Dybala që ka nga sezoni i ardhshëm pritet të luajë me Manchesterin dhe Lukaku te kampioni i Italisë.

Kujtojmë që Juventusi mposhti konkurrencën e Interit për shërbimet e sulmuesit belg.

12/07/2019 20:24

Manchester United mposht rivalin lokal për t’i bërë nder atij të përbetuarit